Hledat

RESTAURANT DAY ft. KOČIČKYVčerejší Restaurant day nelze hodnotit jinak než jako velmi povedený, protože i přes katastrofickou předpověď počasí se nám podařilo vše zdárně upéct, nespálit se (hlavně v mém případě, což je zázrak) a vše také úspěšně prodat. A to těsně předtím, než přišel skutečně vydatný déšť, kterého jsme si také velmi vydatně užili při nakládání všech věcí zpět do auta ;) V mé režii byla pro tentokrát pouze slaná divize našeho sortimentu, tedy bramborový koláč a nádivkové muffins, s tempehem, cizrnou, jarní cibulkou, tymiánem.. a brusinkami navrch. Muffins se vyprodaly jako úplně první, koláče jsem udělala dva (druhý jako oběd pro nás, ale v mžiku se prodal také ;). Všechna sladká lákadla měly na starosti naše kamarádky, které pořádají pražské Vegan pikniky. Recepty na většinu z nich můžete najít na tomto webu. A dle spokojených zákazníku, kteří se vraceli pro tři další kousky perníku s čokoládou, nebo dva další cupcakes soudím, že se jim to nemohlo vydařit lépe.

Začínáme: všude vládne chaos, ale naše stolky vypadají krásně ;)Slané nádivkové muffins s cizrnou, tempehem, jarní cibulkou, rozmarýnem a brusinkami.
Skvělý Piña Colada cake s kokosem, bílým rumem, ananasem a rýžovou šlehačkou.
Fazolové brownies sypané pistáciemi.
Cupcakes s rumovou višní. Velké vizuální lákadlo našeho stánku ;)


Prakticky hned po našem příjezdu před jedenáctou vznikl takový menší chaos, protože polovinu věcí včetně naběraček jsme stále vynášeli z auta, ale u našeho stánku se už začala tvořit fronta. Celou věc jsme lehce organizačně podcenili, neb jsme si mysleli, že v jedenáct (avizovaný začátek našeho prodeje) budeme ještě v klidu popíjet čaj z termosek a lakovat si nehty, protože všichni budou teprve vstávat a dokutálí se až po dvanácté. Tedy, tak bysme to udělali my. Ale my jsme líné a naši zákazníci vzorní. Takže po dvanácté jsme už proškrtávali nabídku na tabuli. Moc děkujem!


Z našeho posezení pro zákazníky pod kaštanem se stalo trendy place ;)


Celkem jsme naším prodejem rostlinných dobrot získali 3600Kč, které jsme věnovali mosteckému spolku Jasmína, který se stará o opuštěné kočky a dokonce pro ně vlastními silami přebudovává starý nádražní domek, budoucí ráj pro všechny kočky z okolí, které neměly tolik štěstí, aby měly toho svého milujícího opatrovníka. Vše díky jejich neskutečnému entuziasmu, obětavé práci a financím vlastním i ze stran dárců. Předat peníze jsme byli už dnes (kdo by dlouho odolával nabídka pomazlení s koťaty?) a prohlédli jsme si i samotný budoucí kočičí dům, na kterém se i v neděli čile pracuje. Ještě jednou moc děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a pomoci nám tak získat peníze pro skvělou věc. Jste super! :)

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. krásný článek, škoda, že nebydlím v Praze a nemohla jsem se na Vás podívat a ochutnat nějaké dobroty :)

  Jinak je od Vás strašně pěkné, že jste ten výtěžek darovaly na ty kočičky :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Vzhledem k tomu, ze sama pecu a prodavam sva dila na trzich, smekam klobouk pred estetickou strankou vaseho stanku! Skvele! Vsechno krasne vypada a ja by jsem se rozhodne postavila do fronty.
  Muzu se zeptat, kde jste koupily ten tabulovy papir na cedulky? Sama neco podobneho dlouho shanim.
  Jinak vas zamer je uzasny, nechavam se inspirovat a taky udelam jeden charitativni trh.
  Bravo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkujem!
   Ten černý papír je matná černá samolepicí tapeta/folie, popsaná bílým a zlatým lakovým fixem (dá se sehnat v lépe vybavených papírnictvích, nějakých kreativních potřebách a běžně na netu).

   Vymazat
 4. Máte moc krásné stránky, velmi ráda tady chodím pro inspiraci...nádherné fotky i recepty! :)

  http://nm-fitness.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. Všechno vypadá lahodně a nádivkové muffiny vypadají nádherně! Bude na ně tady recept? :) Tempeh a cizrna mi tu doma už dlouho straší :D

  OdpovědětVymazat
 6. jé to by bylo skvělé, kdyby se tu objevily recepty na všechno tohle :-)

  OdpovědětVymazat

Zvířata jsou moji přátelé a já své přátele nejím.
George Bernard Shaw